projektowanie wnętrz warszawa

projektowanie wnętrz Warszawa

aranżacja wnętrz Warszawa

 

Balkon na wiosnę - może cieszyć nas od pierwszych ciepłych dni wiosny.

Balkon lub taras może stać się naszym miniaturowym ogrodem. Nie zapominajmy o nim projektując nowe mieszkanie.

Rośliny na balkonie to dzisiaj nie tylko typowe rośliny do skrzynek, ale również rośliny ogrodowe lub nawet małe drzewka. Ale balkon to nie tylko roślinność. Tą niewielką przestrzeń  można bez trudu zamienić na miejsce gdzie możemy pić poranną kawę lub czytać książki. Potrzebny nam do tego wygodny fotel i nieduży stolik.

Zobacz zdjęcia balkonów i poszukaj inspiracji. Mamy początek wiosny, a to najlepszy czas na zabranie się do działania.

Balkony jakimi dysponujemy są najczęściej nieduże, warto pomyśleć, aby meble na balkon były składane niezbyt duże i wykonane z materiału którego utrzymanie nie będzie kłopotliwe. Popularne są u nas meble z plastiku lub metalu. Meble drewniane wbrew powszechnej opinii są również proste w obsłudze i eksploatacji. Wykonane są z twardego drewna odpornego na warunki atmosferyczne. Takie meble są synonimem piękna i elegancji.

Meble składane to świetne rozwiązanie. Będzie ono wygodne kiedy chcemy suszyć pranie wtedy bez problemu możemy nasze meble złożyć i ustawić na balkonie suszarkę.

 

 

Balkon może być bardziej przytulnym kiedy ozdobimy meble poduszkami. Dodatkowo smutny i szary balkon zyska z kolorystyki naszych tkanin.

 

 

 

Jeżeli wybierzesz na balkon optycznie lekkie krzesło metalowe, to koniecznie musi być ono z kolorowa poduszka. Będzie nam wygodnie na nim siedzieć,  a nasz balkon zmieni się w kolorowy mini ogródek.

 

Warto też pomyśleć o zabezpieczeniu balkonu od słońca. Tradycyjnym rozwiązaniem jest parasol, który po rozłożeniu chroni przed promieniami słonecznymi.

Miłym akcentem dekoracji  naszego balkonu mogą być lampiony, dodatkowo służące jako oświetlenie wieczorową porą , kiedy to nasz balkon może służyć jako miejsce do spożywania wieczornych posiłków. Popularne i łatwe do kupienia są dzisiaj lampy zasilane energią słoneczną. Dadzą one w nocy przytulne światło, a wzornictwo ich jest coraz bogatsze. Nie zapomnijmy o świecach przy ich blasku wieczorna lampka wina wypita na balkonie będzie ucztą nie tylko dla podniebienia, ale dla naszych zmysłów. Mały balkon nie musi być graciarnią.

 

Zapraszamy .

projektowanie wnętrz warszawa

Polski